Home > Learning @ CVPS > Co Curricular Activities > CCA Schedule
  

CCA Schedule

      **overall-in-charge
*asst IC
CCA Training Day / Time Venue Teachers in Charge
Athletics Wednesday & Thursday
2pm-4pm
MPH / Track
 Mdm Noornita**
 Mr Jason Pang*
 Ms Dorcas Tan
 Ms Siti Liyana
 Mdm Lee Hwei Ling
Basketball Wednesday & Thursday
2pm-4pm
Basketball Court
 Mr Noel Chan**
 Mr Raymond Tay*
 Mr Edgar Lim
Golf Thursday
1.55pm-4.55pm
Sembawang
Golf Course
 Mrs Janet Doo**
 Ms Bazliana*
 Mdm Irene Goh
Netball Wednesday & Thursday
2pm-4pm
ISH Level 3
 Ms Clara Lee**
 Ms Nuzul Furhana*
 Ms Lim Yen Pin
 Mdm Tan Hui Sze
 Ms Chia Yee Ling
Football Wednesday & Thursday
3pm-5pm
Field
 Mr Boo Han Ting**
 Mr Tay Wei Jun*
 Mr Vinod
 Mr Peck Cheng Wee
Wushu Wednesday
(Level 1 & School Team)
Thursday (Level 2, 3 and 4)
2pm-4pm
MPH &
Basketball Court
 Mdm Goh Cai Yun**
 Mdm Chen Jian Fang*
 Mrs Lua Chin Yun Teng
Brass Band Wednesday & Thursday
2pm-4.30pm
Band Room
 Mdm Alinda**
 Ms Ivy Goh*
 Mrs Ong Lee Lian
 Mdm Syahirah
 Mdm Faridah
 Ms Christina  Chu
Chinese Dance Thursday
2pm-4pm
Friday
2:15pm-4:15pm
New Dance Room
 Mrs Janet Tey**
 Mrs Pearlyn Koh*
 Mdm Hu Fei Fei 
Ms Koh Si Ping
Harmonica Ensemble Thursday
2pm-4pm
Music Room
 Mdm Lim Shuh Huey**
 Ms Sim Li Ting*
 Ms Denisa Tan
 Mrs Rachel Hue
Indian Dance Wednesday
2pm-4pm
PAL Room 1 & 2
 Mrs Jega**
 Mdm Mogana*
Malay Dance Wednesday
2pm-4pm
Dance Studio
 Mdm Sharifah**
 Mdm Haslina*
 Mdm Hamidah
Speech & Drama Thursday
2pm-4pm
PAL Room 1 & 2
 Ms Sharmini** 
 Mr Iskandar*
 Ms Farah
 Mdm Kasmira
 Ms Farah
 Mrs Muruga
 Mrs Sharon Koh
 Mrs Sri (T1)
 Mrs Carol Kee (T1)
Infocomm Club Wednesday
2pm-4pm
Explorer's Paradise
Safari World
 Mr Nge Moh Lim**
 Mrs Clara Lee*
 Mr Ivan Tan
 Ms Nurul Jannah
Robotics Thursday
2pm-4.30pm
Robotics Room
Explorer's Paradise
Safari World
Marine World
 Mr Resham**
 Ms Christianna Huang*
 Mr Khai Ho
 Mr Luo Tian Feng
 Mrs Irmawati Kok
 Mr Putra
Science Club Thursday
2pm-4pm
Sci Lab 1
 Mdm Cheong**
 Mrs Irene Teh*
 Mdm Ellena Tan
 Mrs Norliza
Art Club Thursday
2pm-4pm
Art Studio
 Ms Wong Xing Jie**
 Mr Lim Beng Gee* 
 Ms Nur Ain
Red Cross Thursday
2pm-4pm
Sci Lab 2
 Ms Raghini**
 Mdm Tan Bee Hong* 
 Mdm Isadora Zhong
Swimming Wednesday
2pm-5pm
Hougang
Swimming
Complex
 Ms Diana Koh**
 Mrs Diana Lim*(PV)
 Ms Kuan Wai Ling*
 Mr Goh Eng Beng*
 Mdm Bong
 Mdm Nafisah
 Mdm Wida
 Mrs Carol Kee (Term 2 to 4)